o štěňátkách - 2.měsíc...
VRH C - CHOVATELSKÁ STANICE "ZE STŘÍBRNÝCH KASKÁD"

14.8.2016 – PRVNÍ NOC VENKU – V pátek večer, když jsem štěňátka přenášela z venku domů do porodní bedny, jsem už tušila, že už to není ono, že už to asi bude poslední noc doma. V bedně se začínají strašně nudit a zkouší z ní vylézt. Překonala jsem své obavy a rozhodla se následující noc je nechat venku. Několikrát jsem se s nimi šla večer rozloučit a pohladit, štěňátka ale byla maximálně spokojená, některá spala v boudě, jiná na jejím prahu  a vůbec nic jim nechybělo. Hned ráno jsem je šla zkontrolovat – našla jsem je vesele skotačící v zarosené trávě. No jo, už jsou zase vyspělejší a tohle je pro ně přirozené.

Dnes navečer se mi podařilo vyfotit, jak si Sára s jedním štěňátkem krásně pohrála – jemně ho kousala do bříška, oždibovala a tlapkou ho otáčela, bylo vidět, jak si to oba užívají.

17.8.2016 - VÁŽENÍ - pokusila jsem se štěňátka zvážit, ale po několika marných pokusech jsem to vzdala. Zvážila jsem sebe a pak chtěla váhu odečíst od váhy se štěnětem v náručí - jenže to by nesměla být váha tak strašně zajímavá pro ostatní štěňata - hned mě štěňata tahala za nohavice, olizovala váhu, stoupala na váhu a nebo zrovna na váze na mých botách se musela prát s ostatními. Takže odhadem podle váhy pár jedinců, které jsem zvážila, mohu říci, že držíme cca váhu uvedenou v tabulkách, štěňátka jsou baculatá, tak jsem raději udělala pár fotek.

22.8.2016 - Štěňátka rostou a jsou čím dál šikovnější. Hrají si s balonky, probíhají trubkou, drbou a přenášejí své hračky, občas se mezi sebou poperou jako správní sourozenci. Zažívám s nimi krásné chvíle, nejhezčí je, když za nimi přijdu a zavolám na ně, okamžitě se všechna vzbudí a běží za mnou. Je to úžasný pocit, když najednou ke mě celá ta velká smečka s radostí peláší a vrtí ocásky. Večer, když už je tma, tak se ještě před spaním jdu za nimi podívat - všechna jsou v boudě, leží vedle sebe, pobroukávají si a mají tak krásně teplé hebounké kožíšky... Vládne tam absolutní pohoda...